Зведення стін з пористого бетону або силікатних блоків, використовуючи розчин PORENBETON-KLEBER 125 (тонкошарова кладка).
Головна сторінка - Технології КРАЙЗЕЛЬ - Зведення зовнішніх та внутрішніх несучих стін
Перед початком зведення певної частини стіни на елементі, який знаходиться нижче (стрічковому фундаменті, стінці фундаменту і т.п.), необхідно покласти горизонтальну гідроізоляцію. Для цієї мети можна використовувати плівку ПВХ, плівку з HDPE, руберойд. Горизонтальну ізоляцію можна також виконати з еластичного герметизуючого розчину AQUASZCZEL 820.
Елементи для кладки першого шару кладуться на розчин MAUER-MORTEL 115, консистенція якого повинна бути такою, щоб вони не просідали під власною вагою. Для підготовки розчину необхідно доставлену в мішках суху суміш розвести водою відповідно до інструкції на упаковці.
Кладка починається з кутів. Після установки крайніх елементів перевіряється їх рівень і корегується за допомогою гумового молотка. Вирівнювання кутів першого шару перевіряється за допомогою водяного рівня. Це також можна зробити за допомогою оптичного або лазерного нівеліра.
Потім між кутовими елементами натягається шнур і кладеться весь ряд. Необхідно звернути увагу, що правильне укладання і точне вирівнювання першого шару дуже важливе, оскільки за допомогою тонких швів в наступних шарах неможливо відкорегувати рівень.
Кладку наступного шару можна починати після «схоплювання» розчину MAUER-MORTEL 115, тобто приблизно через 2–3 години. У випадку блоків з пористого бетону верхню поверхню укладеного шару (як і кожного наступного) необхідно відшліфувати з метою вирівнювання і поліпшення прилягання розчину. Це робиться за допомогою тертки з наждачного паперу або спеціальною вирівнюючою терткою. Після цих дій поверхню шару необхідно ретельно очистити щіткою від всіх часток, що залишилися після шліфування.
Для кладки (приклеювання) використовується розчин PORENBETON-KLEBER 125. Доставлену в мішках суху суміш висипають в ємкість з відміряною кількістю води і за допомогою низькооборотного міксера готують розчин. Потім чекають приблизно 5 хвилин і знову все перемішують.
На очищену поверхню наноситься шар розчину PORENBETON-KLEBER 125 завтовшки 1–3 мм. Рівномірне накладання розчину полегшує використання спеціальної кельми з жолобком і шириною, рівній ширині кладки. Розчин наноситься на поверхню 2–3 елементів. При високій температурі навколишнього середовища поверхню елементів можна злегка змочувати водою.
У випадку елементів з гладкими торцевими стінками розчин PORENBETON-KLEBER 125 наноситься також на ці стінки. Елемент, який укладається, дожимають до вертикального і горизонтального шва, постукуючи по ньому гумовим молотком.
Кладка (приклеювання) починається з кутів, при цьому потрібно пам'ятати про правило перев'язування елементів.
Після укладання кутових елементів між ними натягається шнур і укладається весь шар. Стіну необхідно зводити рівномірно, без так званого витягування кутів.