Зведення перегородок з блоків коміркового бетону або силікатних блоків, використовуючи розчин PORENBETON-KLEBER 125 (тонкошарова кладка)
Головна сторінка - Технології КРАЙЗЕЛЬ - Зведення внутрішніх перегородок
Виконання перегородки починається з нанесення лінії її проходження, тобто її кладка на очищеному перекритті, стелі і прилеглих стінах. Для цього використовують кольорову мотузку і рівень або лазерний пристрій.
Розташування перегородок передбачають вже на етапі зведення головних стін, тобто зовнішніх і внутрішніх несучих стін. У відповідних місцях для пов'язання з перегородкою в ці стіни замуровуються відповідні сталеві анкери.
Анкери муруються в кожен другий або третій шов.
Перший шар елементів кладок, як і при кладці головних стін, укладається на розчині MAUER-MORTEL 115. У випадку зведення перегородок на перекритті перед нанесенням розчину на очищену робочу поверхню рекомендується спочатку покласти шар плівки або руберойду, щоб уникнути тріщин в нижній частині перегородки у разі прогину перекриття. Елементи кладки укладають так, щоб горизонтальні шви вже існуючої стіни і перегородки, що зводиться, були на одній висоті, що дозволить зв'язати обидві стіни спеціальними елементи, замурованими в головну стіну. Елементи перегородки приставляють до раніше зведеної стіни, наносячи розчин на вертикальний стик обох стін, що сполучаються.
Елементи першого шару необхідно дуже точно вирівняти.
Якщо перегородка монтується до головної стіни, в яку заздалегідь не вбудували металевих з'єднувачів, з'єднання стін виконується за допомогою сполучних елементів, зігнутих у вигляді букви L. Дане рішення застосовується, якщо для зведення перегородок використовується камінь, розміри якого відрізняються від використаного для зведення головних стін. Різниця у висоті елементів кладок може привести до того, що горизонтальні шви в обох стінах не збігатимуться, і використання простих сполучних елементів буде неможливим. Для використання заломлених сполучних елементів їх необхідно відповідним чином прикріпити до стін. Залежно від використаних елементів кладок це роблять за допомогою цвяхів або дюбелів-розпорів.
Кожного разу на очищену поверхню елементів кладоки нижнього шару наноситься смугою шар розчину MURLEP 125 завтовшки 1-3 мм. Рівномірне укладання розчину полегшує використання спеціальної кельми з жолобком і шириною, рівній ширині кладки.
При кладці елементів необхідно пам'ятати про правило зв'язування шарів.