Виконання бетонних стяжок за допомогою розчинів ESTRICH-BETON 440 або M-15 441
Головна сторінка - Технології КРАЙЗЕЛЬ - Нанесення нівелюючих мас на підлогу
Біля стін приміщення та інших вертикальних елементів необхідно виконати ізоляційні розширювальні шви шириною від 5 до 12 мм. Використовуючи відповідні смуги самоклеючого паралону, можна запобігти попаданням розчину під шар ізоляції і отримати необхідну ширину розширювального шва.
Перед початком заливки стяжки необхідно підготувати поверхню, потім залежно від типу поверхні – виготовити поєднуючий шар, розділяючий і гідроізоляційний. Поєднуючий шар виготовляється шляхом покриття поверхні грунтовкою HAFTGRUND 300. Розділяючий або гідроізоляційний шар виконується найчастіше за допомогою поліетиленової плівки (PE) завтовшки мінімум 0,2 мм. Плівка повинна бути розкладена рівно, без складок і зажимів, а також випущена на прилеглу стіну на висоту, рівну товщині підлоги. З метою забезпечення герметичності шару, окремі смуги плівки повинні бути з'єднанні між собою термозваркою або склеювальною стрічкою.
Підготовлений розчин найчастіше наносять смугами між направляючими (рейками, трубками і т. п.) і визначаючими товщину стяжки. Ці елементи повинні розташовуватися кожні 80–100 см і встановлюватися за рівнем.
Після закріплення направляючих за допомогою шарів розчину, покладених на кінцях елементів, наносять розчин на поверхню. Роботи починають з найвіддаленішого місця. Підготовлений розчин найчастіше підвозять на тачці і розрівнюють лопатою. При цьому необхідно стежити за тим, щоб не пошкодити шар плівки.
Залишки розчину знімають і розгладжують рейкою, проводячи нею по направляючих івиконуючи поперечні зигзагоподібні рухи.
Після такого попереднього вирівнювання поверхня основи підлоги затирається більшою теркою з пінополістиролу або пінополіуретану.
Елементи, які визначають товщину стяжки переміщаються під час заливки основи підлоги або залишаються і прибираються після попереднього затвердіння розчину.
Порожні місця, які залишилися після направляючих, заповнюють розчином.
Заповнені розчином місця вирівнюють теркою з пінополістиролу.