Виготовлення ангідридних наливних полів за допомогою ангідритного вирівнюючого розчину для підлоги ANHYDRIT-VERLAUFMASSE 400
Головна сторінка - Технології КРАЙЗЕЛЬ - Нанесення нівелюючих мас на підлогу
Спочатку потрібно підготувати відповідним чином основу для підлоги, потім залежно від типу основи виготовити поєднуючий шар, розділяючий або гідроізоляційний шар. Поєднуючий шар виконується шляхом покриття основи ґрунтовкою HAFTGRUND-K 311. Розділяючий або гідроізоляційний шар виконується найчастіше за допомогою поліетиленової плівки (PE) товщиною мінімум 0,2 мм. Плівка повинна бути рівно розкладена, без складок і загинів, а також випущена на прилеглу стіну на висоту, рівну товщині підлоги. З метою забезпечення герметичності шару окремі смуги плівки повинні бути з'єднанні між собою термозваркою або клеючою стрічкою з перетином мінімум 10 см.
Біля стін потрібно виконати ізоляційні розширювальні шви. Крім того, залежно від розмірів приміщення необхідно виділити розширювальними швами окремі робочі поля. У випадку плаваючих стяжок, а також систем з підігрівом підлоги потім укладаються плити термо- або звукоізоляції. Вони повинні укладатися в шаховому порядку і щільно прилягати один до одного. Плити необхідно впритул притискати до розширювальних прокладок, розміщених уздовж стіни. На ізоляційних плитах потім виконується захисний шар з поліетиленової плівки. Цей шар повинен бути герметичним, щоб запобігти потраплянню рідкої маси між плитами термо- або звукоізоляції. Плівку необхідно вивести на стіну на висоту, яка трохи перевищує товщину основи підлоги.
Потім слід визначити рівень, до якого потрібно заливати основу підлоги. Його можна визначити за допомогою лазерного рівня, лазерного нівеліра, переносних реперів. Верхній рівень наливного покриття часто позначають на стінах і опорах (якщо вони є), а потім переносять на репери, які знаходяться в робочій зоні.
Перед початком заливки стяжки необхідно задати відповідний рівень дозування води, щоб отримати правильну консистенцію розчину. Ця консистенція перевіряється методом розливу. 1 літр розчину поміщають в консистометр (це циліндр діаметром 70 мм і ємкістю 1 л) і розливають на пластинці з плексиглаза розміром 50x50 см. Діаметр отриманого кола повинен становити 34–38 см. Консистенцію розчину необхідно контролювати також під час виливання суміші.
Підготовлений розчин необхідно виливати безперервно без технологічних перерв до позначеного рівня.
Вилиту ангідридну суміш розгладжують металевою штангою коливаючими рухами (піднімаючи і опускаючи штангу) вздовж і поперек відлитої поверхні. Завдяки цій дії матеріал починає розтікатися і видаляти повітря. Після заливки технологічного поля необхідно видалити репери і виконати остаточне вакуумування за допомогою металевої штанги.
Ангідридну наливну підлогу необхідно захищати протягом 2 днів від зайвої інсоляції, дуже високої температури, протягів і води. Після цього часу можна відчинити вікна з метою легкого провітрювання приміщення.