Встановлення сухих штукатурок(приклеювання гіпсокартонних листів)
Поверхні, на які буде наноситись суха штукатурка, необхідно очистити і загрунтувати відповідним засобом.
При наявності дуже нерівних стін, які мають наприклад впадину, їх лицьову поверхню вирівнюють за допомогою смуг гіпсокартонної плити шириною приблизно 10 см. Смуги наклеюються на стіну гіпсовим клеєм з інтервалом 60 см, а інколи також біля стелі і над підлогою.
Гіпсокартонні плити укладають на плоску поверхню, зворотньою стороною назовні і обрізають на 15 мм коротше, ніж висота приміщення.
На зворотню сторону плити наноситься смуга гіпсового клею уздовж краю. На решту поверхні наносять клей у вигляді шарів діаметром приблизно 10 см з інтервалом 30–35 см (при товщині плит 12,5 мм в один ряд, при товщині 9,5 мм – в два або три ряди). Якщо плити пізніше будуть облицьовані керамічною плиткою, то відстань між шарами клею рекомендується зменшити приблизно до 25 см. Товщина клею, що наноситься, повинна складати мінімум 15 мм.
Потім гіпсокартонну плиту встановлюють вертикально і притискують до підготовленої поверхні стіни, зберігаючи відступ 10 мм від підлоги і 15 мм від перекриття. Щілини біля підлоги і перекриття служать для вентиляції під час застигання і затвердіння клею. Щоб отримати необхідну відстань від підлоги, необхідно підкласти смуги гіпсокартонних плит, які прибирають після висихання клею. Правильне приєднання плити до кутів або до вже приклеєних плит полегшує спеціальний підйомник, підкладений під нижній край плити.
Листи вирівнюють в горизонтальному і вертикальному напрямку, легко ударяючи через рейку гумовим молотком. Вирівнювання лицьової поверхні і вертикалі наступного елемента сухої штукатурки необхідно виконати одразу, оскільки під час застигання клею положення плити вже не можливо змінити.|направленні||схвачування|| Заповнення швів між листами виконується згідно рекомендацій в розділі каталогу про перегородки.