Термоізоляція цокольної частини
Головна сторінка - Технології КРАЙЗЕЛЬ - Термоізоляція зовнішніх стін будівель
Перед початком термоізоляції цокольної частини будівлі, а також її підземної частини, на вирівняних поверхнях стін необхідно нанести відповідну гідроізоляцію. Це можна зробити за допомогою використання високо еластичного герметизуючого розчину AQUASZCZEL 820 або бітумної ізоляції LEPBIT 831. Можливе також використання в цокольній частині стіни водозахисного розчину DICHTUNGSSCHLÄMME 810, а нижче за поверхню території бітумної суміші. Покриття в цокольній частині повинне мати товщину не менше 2 мм. На підземній частині будівлі (підвальних стінах) товщина гідроізоляції залежить від стану ґрунту і ґрунтових вод.
Для термоізоляції рекомендується використовувати екструдований полістирол XPS або пінополістирол з низьким вологопоглинанням EPS| P. Плити термоізоляції можна приклеювати двома способами. Перший полягає в нанесенні на плиту відповідної кількості клейового розчину і його рівномірного розгладженні на поверхні плити за допомогою зубчастої терки 10x10 мм або 12x12 мм. Другий спосіб полягає в нанесенні на поверхню кожної прикріплюваної плити 6-8 коржів клейового розчину розміром з долоню. Тип суміші для приклеювання ізоляційних плит залежить від типу матеріалу, який використовується для гідроізоляції
Після нанесення клейового розчину плита відповідним чином прикладається до поверхні стіни і міцно притискається. Не рекомендується використовувати додаткове механічне кріплення, щоб не пробити гідроізоляційне покриття. Їх використання можливе на відстані не менше 30 см від поверхні землі. У випадку підземної частини будівлі виконану таким чином ізоляцію необхідно засипати до планованого рівня не раніше, ніж через три дні.
У цокольній частині на плитах термоізоляції необхідно виконати подвійний армуючий шар. В місцях, які піддаються механічним пошкодженням, перший шар рекомендується виконати з використанням армованої тканини на стик, вдавлюючи її в розчині ARMIERUNGS-GEWEBEKLEBER WEISS 225. В даному випадку можна використовувати армуючу склосітку 145 г/м2. Після затвердіння клейової суміші першого шару (тобто приблизно через 3 дні) необхідно нанести другий шар так, як при утепленні основної частини стіни. Для виконання цього шару необхідно використовувати розчин ARMIERUNGS-GEWEBEKLEBER WEISS 225 і армуючу склосітку 145 г/м2.
Після висихання і ґрунтування армованого шару рекомендується нанести на нього мозаїчну штукатурку MOSAIKPUTZ 050. Можна також приклеїти керамічну плитку або плитку з натурального каменя. Мозаїчну штукатурку MOSAIKPUTZ 050 необхідно наносити на стабільну поверхню, заґрунтовану грунтовкою під штукатурку PUTZGRUND 330, підібраною під колір розчину. Штукатурну суміш наносити за допомогою сталевої терки завтовшки приблизно двох зерен. Необхідно дотримуватись таких же рекомендації, як і при нанесенні штукатурки на основні частини будівлі.
Після нанесення штукатурного розчину необхідно вирівняти поверхню за допомогою сталевої терки.