Підготовка основи
Головна сторінка - Технології КРАЙЗЕЛЬ - Приклеювання керамічної плитки на стіни та підлогу
Грунтуючий засіб можна наносити як щіткою...
… так і малярним валиком.
Для вирівнювання поверхні стіни необхідно застосувати вирівнюючий шпаклювальний розчин NIVELLIERENDE SPACHTELMASSE 427.
Для вирівнювання поверхні основи для підлоги потрібно використовувати наливне самовирівнююче покриття відповідно до рекомендацій розділу про виконання основ для підлоги.
При потребі гідроізоляції потрібно звернутися до рекомендацій розділу про виконання гідроізоляцій.
Перед початком укладання плитки необхідно ретельно розпланувати її розташування, потім приготувати розчин. Суху суміш потрібно поступово висипати в ємкість з відповідною кількістю чистої холодної води і перемішувати за допомогою мішалки на низьких обертах до отримання однорідної маси. Потім залишити приблизно на 5 хвилин і знову все перемішати.
Клейовий розчин необхідно наносити на основу сталевою теркою товстим шаром, потім проводити по ній зубчастим краєм під кутом 45-60˚ до поверхні.
Розмір поверхні, покритої розчином, повинна відповідати можливості укладання плитки, щоб після нанесення клею на стіну не було перевищено «Час укладання плитки після нанесення плитки на поверхню». Нанесений розчин можна контролювати дотиком пальця – якщо він до нього вже не прилипає, час перевищений, і такий розчин потрібно видалити з поверхні і нанести новий.
Плитку приклеюють таким чином: наступну плитку прикладають якомога ближче до попередньої, а потім переміщають її так, щоб утворився шов необхідної ширини. Розмір швів слід підбирати залежно від розташування облицювання, розміру плитки, а також методу їх виробництва. Для внутрішніх облицювальних покриттів з плитки, виготовленої за методом В, відповідають наступні значення: мінімум 2 мм – при довжині боковини плитки до 10 см, 2–6 мм – для плитки 10-25 см, 4–8 мм – для плитки 25–30 см. Для зовнішнього облицювання, залежно від кольору плитки та інсоляції, подані значення необхідно збільшити на 50-80%. Для плитки, виготовленої за методом А, ширина швів має бути не менше 5 мм.
Велику плитку для підлоги з боковиною 30 см і більш та всі плитки (будь-якого розміру), які укладаються зовні, в постійно вологих місцях, а також на інтенсивно експлуатованих підлогах потрібно приклеювати так, щоб розчин прилягав до всієї поверхні плитки. Щоб виконати цю вимогу, клейовий розчин потрібно наносити не лише на основу, але і на всю зворотну сторону плитки тонким шаром однакової товщини, покриваючи всю поверхню. Замість цього способу для наклеювання плитки для підлоги можна застосувати розчин, який дозволяє отримати напіврідку консистенцію, яка наноситься тільки на поверхню.
Перед застиганням клейового розчину необхідно видалити дистанційні хрестики, а потім видалити зі швів надлишки розчину.
Перед початком робіт з затирання швів необхідно перевірити, чи не забарвлює пігмент поверхню плитки.
Підготовленим розчином потрібно затерти щілини за допомогою терки для швів (пластикова терка з гумовою накладкою) або гумового шпателя. Шви необхідно заповнювати рухами по діагоналі відносно до краю плитки. Розрізи швів повинні бути глибоко, рівномірно і ретельно заповнені розчином для затирки швів. Розчин знімають теркою з поверхні плитки, при можливості дочиста.
Для затирки швів на підлозі можна використовувати гумовий скребок.
Після неповного висихання розчину його залишки на поверхні плитки потрібно видалити за допомогою вологої губки або терки з губкою (яку постійно потрібно полоскати) рухами, направленими вздовж діагоналі відносно швів. Цю дію необхідно виконувати обережно, щоб не вимити пігменту зі швів. Слід використовувати пористі губки
При використанні терки з губкою застосовується спеціальна ємкість для води з віджимаючими роликами.
Фінішне очищення сухого нальоту на поверхні плитки необхідно виконати м'якою тканиною або дрібнопористою твердою губкою. Поверхні зі свіжозатертими швами необхідно захищати від дії атмосферних чинників. Рекомендується мити затерті шви протягом 3–4 тижнів тільки чистою водою.
Перед початком робіт необхідно приклеїти уздовж стіни, яка герметизується, клейку стрічку, щоб запобігти забрудненням і отримати рівні краї швів.
При потребі в щілину вставляється вирівнюючий профіль у вигляді поліуретанового валика або поліетиленової трубки.
Конусний наконечник флакона необхідно зрізати навскоси на такій висоті і під таким кутом, щоб отримати отвір, ширший за шов.
Шви потрібно заповнювати безперервно, зберігаючи кут нахилу флакона приблизно 45°.
Після заповнення щілини поверхню маси необхідно вирівняти спеціальною гладилкою для швів.
Потім відривають клейку стрічку, відтягуючи її навскоси до шва.