Клеї для плитки

Велика кількість різноманітних облицювальних матеріалів, зокрема різних видів плитки, ускладнює підбір відповідного клею.


Залежно від поверхні, що облицьовується, типу облицювального матеріалу, умов експлуатації - до різних клеїв пред'являються свої вимоги. За типом плитка поділяється на : кераміка, клінкер, керамограніт, натуральний камінь, мозаїка. Поширена помилка при виборі клейової суміші - вибір облицювальної суміші виходячи тільки з типу і розміру плитки, що не зовсім правильно. Для керамічної плитки найкраще обирати клейові суміші класу С1 (наприклад, KREISEL 102). Для гресс плитки (це матеріал з дуже обмеженим водопоглинанням, поверхня якого дуже гладка) найкраще підійдуть клейові суміші класу С2, модифіковані спеціальними добавками, які підвищують адгезію клею (наприклад, KREISEL 104,KREISEL 107). Еластичні та високоеластичні клейові суміші класу С2 також рекомендуються і для приклеювання широкоформатної плитки зі стороною більше 60 см чи для облицювання основ схильних до деформацій.


Для природного каменю найкраще використовувати білий клей, який знизить ризик знебарвлення поверхні каменю (KREISEL 108). Білі клеї також підходять для облицювання клінкерною плиткою та скляною мозаїкою.