Запитай у експерта KREISEL
Створення комфортного простору на балконі чи лоджії дає можливість значно розширити корисну площу квартири та захистити суміжні кімнати від зимових протягів. Проте ефективне утримання тепла можливе лише за умови комплексного підходу, коли всі огороджувальні конструкції захищаються від холоду як єдина замкнута система. Порушення технологічного процесу на будь-якому етапі призведе до появи протягів та накопичення конденсату, що зведе нанівець усі зусилля.
Захист виносних неопалюваних конструкцій вимагає одночасного оброблення всіх поверхонь, оскільки локальні пропуски створюють містки холоду. Якісне утеплення балкона повинно повністю ліквідувати витік тепла крізь бетонні плити та тонкі зовнішні перегородки.
Для створення надійного теплового бар'єра необхідно провести повний комплекс робіт:
1. Попереднє скління якісними багатокамерними металопластиковими профілями.2. Ретельна герметизація швів і щілин монтажною піною та герметиками.3. Послідовне утеплення підлоги, стелі, стін та парапету ефективним теплоізоляційним матеріалом.4. Фінішне оздоблення поверхоньДля зовнішнього утеплення лоджії можна використовувати пінопласт — ефективний теплоізоляційний матеріал, який порівняно легко монтувати самостійно. Для внутрішніх зон із високим механічним навантаженням доцільно вибрати міцніший екструдований пінополістирол. Для фіксації та армування цих теплоізоляційних матеріалів можна використовувати відповідні суміші КРАЙЗЕЛЬ.
Тільки системний підхід, що поєднує утеплення підлоги балкона, стін та стелі, гарантує підтримання комфортної температури та стабільну експлуатацію оновленого простору.
У лінійці німецького бренду представлені високоякісні клеї та матеріали для фінішного оздоблення, які ідеально сумісні між собою та дозволяють виконати надійний самостійний ремонт балкона. Серед них:
● Клейові суміші KREISEL 205 та KREISEL 215. Вони призначені для якісного монтажу пінополістирольних (EPS) плит на мінеральні основи.● Універсальний клейовий розчин KREISEL 220 ОБ'ЄКТ. Створений без агресивних хімічних розчинників спеціально для роботи зі складними типами ізоляції, зокрема для приклеювання екструдованого пінополістиролу XPS та створення еластичного базового армованого шару.Після монтажу та армування утеплювача можна виконувати фінішне оздоблення, для якого підходять такі продукти:
• Фасадна акрилова фарба KREISEL 001. Утворює матове зносостійке покриття, яке витримує понад 5000 циклів вологого стирання та легко очищується. Фарбу можна затонувати в широку гаму кольорів.• Структурна фарба KREISEL 002. Створює рельєфне покриття, має високу покривну здатність і допомагає приховати дрібні нерівності стін.• Силікон-акрилова мозаїчна штукатурка KREISEL 051. Формує тонкошарове декоративне покриття, стійке до впливу вологи та механічних пошкоджень. Представлена в широкій гамі кольорів.• Полімерна моделююча декоративна штукатурка KREISEL 055. Дає змогу створювати різні дизайнерські фактури, зокрема імітувати архітектурний бетон або натуральний травертин.Завдяки сумісності матеріалів КРАЙЗЕЛЬ забезпечується тривалий термін експлуатації системи та висока механічна міцність фінішного покриття.
Монтажні роботи потребують акуратності та суворого дотримання інструкцій виробника. Проводячи утеплення балкону зсередини, важливо ретельно підготувати основу та надійно закріпити теплоізоляційні плити.
Технологічний процес включає наступні покрокові кроки:
1. Очищення стін, стелі та підлоги від бруду, пилу, цвілі й неміцних ділянок штукатурки.2. Ґрунтування сильно поглинальних поверхонь для зменшення гігроскопічності та зміцнення основи.3. Механічна обробка глянцевих XPS плит металевою щіткою або терткою для створення шорсткості, що покращує адгезію.4. Нанесення клейового розчину KREISEL 220 ОБ'ЄКТ на плити суцільним чи смугово-маяковим методом та їхнє щільне притискання до поверхонь.5. Фіксація плит пластиковими дюбелями-парасольками через три доби після монтажу.6. Створення базового захисного шару товщиною 3–5 мм із використанням клею KREISEL 220 ОБ'ЄКТ та лугостійкої склосітки КРАЙЗЕЛЬ.Після повного висихання армувального шару виконується нанесення декоративної штукатурки або фарбування, що завершує теплоізоляцію балкона.
Найбільш критичною помилкою при проведенні ремонту своїми силами є укладання звичайних розчинів без полімерів на гладкий екструдований пінополістирол. Оскільки XPS має низьку поглинальну здатність, неспеціалізовані клеї просто не зможуть утримати плиту. Крім того, використання сумішей з вмістом хімічних розчинників може повністю розчинити та зруйнувати структуру пінопласту.
Також помилкою є нехтування армувальним шаром, адже плити чутливі до ультрафіолету й механічних ударів. Якщо виконати утеплення стін балкона чи утеплення стелі балкона без захисної склосітки, фінішне покриття швидко покриється тріщинами. Надійна фіксація за допомогою професійних матеріалів КРАЙЗЕЛЬ дозволяє уникнути відшарувань, гарантуючи міцність та монолітність конструкції.
Читайте також про гідроізоляцію балкону та тераси.
Якщо внутрішній простір балкона вкрай обмежений, єдиним правильним технологічним рішенням стає утеплення балкону зовні. Такий підхід дає змогу повністю зберегти внутрішню площу та винести точку роси за межі стін, надійно захищаючи залізобетонну плиту від зимового промерзання.
У багатоквартирних будинках самостійне фасадне утеплення лоджії вимагає залучення промислових альпіністів та узгодження з архітектурними нормами. Якщо провести зовнішні роботи неможливо, доступним варіантом залишається капітальне утеплення лоджії зсередини, що виконане за допомогою тонких високоефективних плит XPS та надійних клейових сумішей KREISEL.
Для цього потрібно очистити всі поверхні, надійно приклеїти плити утеплювача за допомогою суміші KREISEL 220 ОБ'ЄКТ, додатково зафіксувати їх дюбелями, створити армувальний шар з лугостійкою сіткою КРАЙЗЕЛЬ та нанести стійке фінішне оздоблення.
Зсередини найефективніше використовувати екструдований пінополістирол XPS завдяки його мінімальній товщині при високих теплоізоляційних показниках та практичній водонепроникності, монтуючи його на клей KREISEL 220 ОБ'ЄКТ.
На підготовлену плиту укладають гідроізоляцію, монтують плити щільного утеплювача XPS на клей KREISEL 220 ОБ'ЄКТ, створюють базовий армувальний шар, після чого заливають міцну цементну стяжку для подальшого укладання плитки чи ламінату.
Для стелі найкраще підходить полегшена конструкція: плити утеплювача приклеюють сумішшю KREISEL 220 ОБ'ЄКТ або KREISEL 205, армують склосіткою та фарбують зносостійкою фасадною акриловою фарбою KREISEL 001, яка не боїться вологи та температурних коливань.